Terapia psychologiczna lekarstwem na całe zło?

Psychoterapia jest techniką terapeutyczną obejmującą szerokie spektrum technik oraz metod służących leczeniu różnych chorób o podłożu i charakterze mentalnym. Psychoterapia w krakowie opiera się na grupowym lub indywidualnym kontakcie międzyosobowym.

Bardzo istotną kwestią jest także to, byśmy weryfikowali kwalifikacje psychoterapeuty, do którego zgłaszamy się o pomoc. Niestety, w Polsce istnieje nadal duża grupa samozwańczych psychologów, różnego rodzaju wróżek, bioenergoterapeutów czy też innych miłośników domorosłej psychologii.

Pomoc w obrębie psychoterapii może być niesiona zarówno przez psychoterapeutę, lub też przez psychologów, pedagogów i innego rodzaju grupy wsparcia.

gabinet psychologiczny kraków O ile więc w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą psychoterapią, to w drugim przypadku, z z punktu widzenia fachowców mamy do czynienia z niesieniem wsparcia psychospołecznego.

Nierzadko kreujemy się na kogoś, kim tak naprawdę nie jesteśmy, a tym samym skrzętnie ukrywamy nieprzyjemne dla nas myśli i doznania, które nieświadomie dla nas oddziałują bezpośrednio na nasze teraźniejsze życie determinując to, kim jesteśmy i jak żyjemy.

Dodatkowe materiały można znaleźć tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s