Czego należy oczekiwać po psychoterapii?

Decydując się na podjęcie psychoterapii, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego również błędnym nastawianiem do psychoterapii jest oczekiwanie od terapeuty wystawienia konkretnej diagnozy naszych problemów oraz wypisania stosownej recepty na życie w szczęściu. Psychoterapia w krakowie to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków i nauczyć się samodzielnie eliminować swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Licznych osobom decydującym się na rozpoczęcie terapii wydaje się, iż w czasie tych spotkań z psychoterapeutą uzyskają one kilka konkretnych, gotowych rozwiązań, które skutecznie oraz sprawnie uporządkują jego życie i wprowadzą do niego ład i harmonię. Niestety, przekonanie takie jest nie dość, iż błędne, to jeszcze bardzo szkodliwe.

To, co powie nam terapeuta w procesie psychoterapii, lub to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu wyłącznie wprowadzenie porządku do naszych myśli, obaw oraz uczuć. Ma nas zachęcić oraz wesprzeć do podejmowania wysiłku pracy nad sobą i naszym wewnętrznym światem. Rolą terapeuty jest też swoista asekuracja pacjenta, tak by jego odkrywanie siebie przebiegało we właściwym kierunku i oczekiwanej formie.

Dodatkowe materiały dostępne na tej stronie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s