Skuteczność psychoterapii

Decydując się na podjęcie terapii psychologicznej, musimy mieć świadomość tego, że terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego także błędnym nastawianiem do terapii psychologicznej jest oczekiwanie od psychoterapeuty wystawienia precyzyjnej diagnozy naszych kłopotów i wypisania właściwej recepty na szczęśliwe życie.

Psychoterapia krakowska to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków oraz nauczyć się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Psychoterapeuta podejmuje interwencję wyłącznie w sytuacjach, w których taka interwencja jest niezbędna, na przykład w sytuacji, gdy pacjent nosi się z zamiarem odebrania sobie życia, bądź też stanowi realne zagrożenie dla innych osób.

To, co powie nam terapeuta w procesie terapii psychologicznej, lub to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu jedynie uporządkowanie naszych myśli, obaw i uczuć. Ma nas zdopingować oraz wesprzeć do podejmowania wysiłku pracy nad sobą i naszym wewnętrznym światem. Should you loved this informative article and you would like to receive much more information concerning psychoterapia i psychiatra kindly visit the page. Rolą psychoterapeuty jest również swoista asekuracja pacjenta, tak żeby jego odkrywanie siebie przebiegało we właściwym kierunku oraz oczekiwanej formie.

Psychoterapia krakowska nie daje i nie narzuca konkretnych rozwiązań. Psychoterapia krakowska to nie zestaw magicznych rozwiązań oraz przepisów wg których powinniśmy postępować w danej sytuacji.

W praktyce bowiem każda sytuacja jest inna i związana jest z innymi czynnikami, tak zatem nie ma możliwości stworzenia zbioru cudownych rad, wbrew temu, co można czasami przeczytać w różnego rodzaju dostępnych na rynku prasowym poradnikach.

Licznych osobom decydującym się na rozpoczęcie terapii wydaje się, iż w czasie tych spotkań z terapeutą uzyskają one kilka konkretnych, gotowych rozwiązań, które efektywnie i sprawnie uporządkują jego życie i wprowadzą do niego ład i harmonię. Niestety, przekonanie takie jest nie dość, że błędne, to jeszcze niezwykle szkodliwe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s